Aktuálně

6ti denní bivakový přelet ze Susamyru na Issyk-kull 2004

02.02.2011

Také tuto expedici v Kyrgyzstánu jsme zasvětili bivakovému létání. Tentokráte jsme se ve dvojci Karel Vrbenský a Dalibor Carbol zaměřili na přelet ze Susamyrského údolí na Issyk-Kull. Bez pozemní podpory, poprvé s kamerou, která tento zajímavý výkon a krásný zážitek zaznamenala.

Po loňské zkušenosti z létání v Sysamyrském údolí jsme se ponaučilia vrátili jsme se v nejmenší možné skupině – tedy ve dvou na místo činu. Vybrali jsme si čas uprostřed léta, který sliboval stabilnější letové podmínky.

Plán byl samozřejmě doletět co nejdále. Na tento let jsme byli skutečně nabuzení, byli jsme pro dlouhý přelet připraveni udělat maximum.

Prakticky každý den jsme měli v zádech bouřky, které nás postupně vyháněly z jednoho údolí do druhého. Prolétávali jsme krásnými místy, proskakovali ve skalách na hřebeni, přistávali jsme u pastevců i na místech dalších startů. Naše trať k Issyk-Kullu byla sice mnohokrát zalomená, ale postupně jsme se probojovávali tím správným směrem. Do Kočkorky – vesničky poblíž Issyk-kullu jsme doletěli vyčerpaní, ale absolutně šťastní. Zažili jsme fantastických 6 dní v krásně drsných horách.

Piloti:
Karel Vrbenský
Dalibor Carbol

Místo startu:
Susamyrské údolí, střední Kyrgyzstán

Doba letu: 6 dní

Padáky: Stream (GRADIENT)

napsat vzkaz