Aktuálně

ARGENTINA 2007 - bivakové létání v Andách

03.02.2011

 

Argentina a věčně ufoukané Andy, to byla výzva, na kterou jsme se skutečně těšili. Zvolili jsme postup ze severu na jih, začali jsme v městečku Salta a postupně jsme se probíjeli všemi prostředky do oblasti Mendoza a ještě kousek pod ní.

Na této expedici jsme neměli nijak zvlášť velké ambice v délce letu. Chtěli jsme nespěchat, užít si atmosféru bivaku a potěšit také chuťové buňky kvalitním jídlem a pitím. To ale neznamená, že jsme jeli s CK Rekrea.

První den letu se nám podařilo dostat do vyšších hor, bohužel základna kolem 4000 metrů nám nedovolovala přeskoky vyšších kopců. Kromě dní proseděných v trvalých srážkách jsme také pochodovali v mlze a v bahně se klouzali do koryt rozvodněných horských říček, sušili jsme se, ve vzduchu pak kličkovali přes údolí, která nás nenechala vylétnout dostatečně vysoko, abychom skákali přes 5000 metrové kopce a hřebeny. Když bylo potřeba, použili jsme i autobus, když se dalo letět, tak jsme letěli.

Tato akce nám dále intenzivní prožitky a zajímavé zkušenosti s větrnými Andami. Určitě bychom se ještě jednou rádi vrátili.

Piloti:
Juraj Kleja
Dalibor Carbol

Padáky: Envy (MAC PARATECHNOLOGY)

Místo startu:
Salta, severní Argentina

napsat vzkaz
JJR :: 13.07.2011 00:14:24

Andy

A men se neco podarilo... jasne, to ne byli vysoke kopci, ale ja jsem paraplegik a ne smim litat dal od silnice... Ale fotaky nadherne :) http://paraglidingforum.com/leonardo/flight/470729