Press

Bivaková expedice Pákistán 2011, 30. 5. – 20. 6. 2011 - Tisková zpráva

30.05.2011

Dalibor Carbol (35 letý  pilot, inspektor, instruktor paraglidingu, aktivně létá od roku 1993) se letos rozhodl spolu s Jurajem Klejou (testovací pilot, instruktor paraglidingu, člen reprezentace paraglidingu SR, několikanásobný Mistr Slovenska v paraglidingu, aktivně létá od roku 1994) vydat na bivakovou expedici a přeletět na padákovém kluzáku přes Himaláje v Pákistánu. K tomuto letu si vybrali velmi zdařilé a bezpečné křídlo Stream od Gradientu.

Z Nanga Parbat cesta povede přes Deosai Plato k údolí Skardu – soutoku řeky Indus a Shigar, pak by chtěli pokračovat přes údolí Braldu a městečko Askole směrem k Baltoro Glacier, kde by  se v závěru měli proletět kolem Masherbrumu a v samotném finiši by se chtěli dostat na dostřel k Broad Peaku a K2. Na trati zalomené přes 2 otočné body je toho něco kolem 260ti kilometrů. Oba piloti by se měli pokusit o výškový rekord v přeletu těchto největších hor na světě. Vše co budou potřebovat k letu a přežití v horách, včetně jídla budou mít zabaleno v jednom batohu, který si ponesou sami. Po startu budou piloti odkázáni již jen na sebe, mapu a GPS.

Na letošní cestu s sebou budou mít také satelitní telefon a s pomocí automatického záznamníku budou na web www.fly7000.cz umisťovat aktuální zprávy přímo z trasy letu.

Sponzory jsou: GRADIENT - přední světový výrobce padákových kluzákůROCK POINT - síť obchodů s outdoorovým vybavenímHANNAH - přední český výrobce outdoorového oblečení

Mediálními partnery jsou: Česká televize, Český rozhlas Radiožurnál a Moravskoslezský deník

Jméno
Předmět příspěvku:
Text příspěvku: